O nás

V každé rodině by měl být někdo, komu můžete své děti svěřit. Kvůli práci, odpočinku a také času pro sebe a partnera. Uděláme maximum pro to, abyste v nás měli důvěru a čas bez dětí prožili bez stresu.

Láska k dětem na prvním místě

Věříme, že děti ve věku do šesti let můžeme trvale ovlivnit po zbytek jejich života. Proto si na přístupu k nim dáváme velmi záležet.

Každá situace má mnoho řešení. Snažíme se jednat vědomě a přemýšlet nad důsledky svého chování tak, aby děti měly co nejvíce příležitostí k osobnostnímu růstu.

Vzájemné učení se

Děti nás učí žít v přítomném okamžiku, nevzdávat se, objevovat a poznávat svět z jejich perspektivy. Mít vytrvalost. Hrát si. Radovat se z maličkostí. Být pozitivní a často se smát.

My je učíme empatii, soucitu a respektu. Řešit konflikt konstruktivně a v klidu, s nadhledem. Jednat férově. Jsme dítěti vzorem, kterému může důvěřovat.

Inspirujeme se

Náš výchovný přístup je inspirován montessori, mindfulness a skautskou výchovnou metodou. Na základě našich zkušeností věříme, že tyto metody jsou pro nás tím správným zdrojem inspirace a vědomostí k naplnění našeho cíle – spokojeného dospělého člověka.

Ing. Anežka Trefná

Zakladatelka no stress care

S dětmi trávím čas od mala. Vyrůstala jsem s 5 sourozenci a 14 let byla členkou 43. skautského oddílu Ztracená Hvězda. Děti v rodinách jsem začala hlídat v roce 2010. Zkušenosti mám s dětmi různého věku od jejich 3 týdnů až po mladší školní věk.

Jsem si plně vědoma, že chůvy jsou nejdůležitější částí týmu a proto se starám o to, aby se v no stress care měly dobře. Zajímá mě, zda jsou se svojí prací spokojené, nechám se jimi inspirovat a jsem otevřena jejich návrhům na změny. Chůvy se znají mezi sebou, pořádám společná setkání. Poskytuji jim výukové materiály, pomáhám řešit pro ně problémové situace a jsem s nimi v kontaktu. Zaměstnávám je formou dohody o provedení práce.

Profil na LinkedIn

Proč jsem založila no stress care?

  • Aby pomáhal vám rodičům, aby vaše děti prožily spokojené dětství. Uděláme maximum pro to, abyste v nás měli důvěru a čas bez dětí prožili bez stresu.
  • Chtěla jsem poskytnout chůvám podporu a možnost tvořit tým.
  • Chci uživatelům poskytnout jednoduchý rezervační systém. Chůvu si zarezervujete kdekoliv a kdykoliv se vám to bude hodit dle její časové dostupnosti.

Vizí projektu no stress care je zajišťovat péči o děti chůvami, které mají vědomý přístup k dětem.